Basında Meridyen

HAZIRGİYİMCİLERDEN KAZAKİSTAN ATAĞI
2 Temmuz 2006 Pazar

İSTANBUL- Kazakistan’ın önemli kentlerinden Almatı’da düzenlecek Türk Moda Fuarı’nda 100’e yakın hazır giyim firması ürünlerini tanıtacak. Ülkenin en büyük fuar alanı Atakent Fuar Merkezi’nde 06-09 Temmuz arasında yapılacak fuarda, kadın-erkek,spor,triko,çocuk,deri konfeksiyon ürünleri sergilenecek.

Meridyen Uluslar arası Fuarcılık tarafından düzenlenen fuar dört gün ziyarete açık olacak.Biri defile alanı olarak kullanılmak üzere dört salonda gerçekleştirilecek fuarda, sektöründe öncü Türk hazır giyim firmaları Kazakistan ve komşu ülkelere ürünlerini tanıtacak. Fuarda her gün iki seans olmak üzere defileler düzenlenecek. Türkiye, Kazakistan’da en fazla yabancı sermayeli şirkete sahip ülke konumunda

 

 

 KÜRKÇÜLERİN SİBİRYA ÇIKARMASI 26 AĞUSTOS 2006 CUMARTESİ

Ekonomi Servisi: Meridyen Uluslar arası Fuarcılık tarafından Rusya’nın Novosibirsk bölgesinde düzenlenen Türk Deri Fuarı’na katılan Türk firmaları yoğun ilgiyle karşılandı. Rusya Federasyonu’nun önemli bölgelerinden  Sibirya’nın başkenti  konumundaki Novosibirsk’te yapılanfuar, firmalarımıza bu bölgede önemli Pazar fırsatları yaratıyor. Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği’nin (TDKD) desteklediği fuarda; deri ve kürk konfeksiyon ürünleri,deriden mamul aksesuvarlar, yapay deriden mamul konfeksiyon,deri ve yapay deri ürünleri (çanta,cüzdan,eldiven) sergileniyor. Sibirya’nın başkenti konumunda olan Novosibirsk, gelişmiş altyapısıyla bugüne kadar 5 bin Rus ve bin yabancı şirketin katılımıyla 90 fuara ev sahipliği yaptı.

 

 

 

 

 

 

TÜRKLER FİLİBE’DE BEKLENENDEN FAZLA İŞ BAĞLANTISI KURDU
18 Mayıs 2008 Pazar

MERİDYEN Uluslar arası Fuarcılık tarafından 12-17 Mayıs tarihleri arasında Bulgaristan’ın Plovdiv (Filibe) Kentinde gerçekleştirilen Uluslar arası Plovdiv Spring Fair’e katılan Türk firmalarının uluslar arası  arenaya çıkan 20 Türk firması beklenenin çok üstünde iş bağlantısı kurdu. Alpdoğan İnşaat, Ana Gıda, Cem Makine,Enkomak,Başak Gıda,Eyüboğlu Çelik,Gold Kimya,Gonca Mutfak,Gülçiçek Kimya,Işıldar Plastik,Metelsan ve Zeyko Tarım gibi firmaların katıldığı ve bu yıl 28.si gerçekleştirilen fuarı ihtisas fuarı olmasına rağmen 80bin ziyaretçi gezdi.

 

 

MOBİLYACILAR UKRAYNAYI SEVDİ
27 MART 2007 PAZAR

KIEV Expo Furniture Mobilya, Ev tekstili, Dekorasyon ve Yan Sanayi Fuarı, Kiev’de yapıldı. Türkiye’den katılım organizasyonunu Meridyen Uluslar arası Fuarcılık’ın gerçekleştiği fuarda, Türk mobilya ve ev tekstili sektörü, Ukrayna ve çevre ülke sektör temsilcileriyle Kievde bir araya geldi. Bölgenin kendi alanındaki en büyük fuarı olan Kiev Expo Furniture ile Türk firmaları ürün ve tasarımlarını sergileme fırsatı buldu. Kiev Expo Plaza fuar alanında gerçekleştiren fuara toplam 387 firma katıldı.

Türkiye’den 27 firmanın bulunduğu fuarda, mobilya grubunda Konfor, Çilek,Nesta,ofis mobilyalarında Solenne,Dovi,mobilya yan sanayinde Mogimob,Divapal,Alfa Profil gibi firmalar ürünlerini sergiledi

KAZAKİSTAN’DA TÜRK MODA RÜZGARI

Türk moda firmalarının Kazakistan’da düzenlenen Kazfashion Moda Fuarı’ndaki defilesine çıkan podyumların ünlü mankenleri, gözleri kamaştırdı

Kazakistan’da düzenlenen Kazfashion Türk Moda Fuarı’na, Türk Moda Fuarı’na, Türk modasının 22 seçkin firması katıldı. Bu etkinlik çerçevesinde firmalar 2006 sonbahar-kış sezonunun kreasyonlarını görücüye çıkardı. Birbirinden şık kıyafetler, podyumların ünlü mankenleri tarafından tanıtıldı. Deniz Pulak, Ceylan Şener, Burcu Okutulmuş, Merve Özkaran,Selda Aksoy,Erman Burmak,İbrahim Salman,Can Dağyeli,Soner Çetinkaya ve Rahman Görede performansıyla göz doldurdu. Mankenler defile sonrası başkent Almata’yı karış karış gezdiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

TÜRK HAZIRGİYİMCİLER KAZAKİSTAN YOLCUSU

Kazakistan’da düzenlenen “2. Kazfashion&Textile Türk Moda ve Tekstil Fuarı”, bu yıl 27-30 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Düzenleyici şirket MERİDYEN ULUSLARARASI FUARCILIK’TAN yapılan açıklamaya göre fuar Almata’da Atakent Fuar Merkezinde yapılacak. Açıklama, Şöyle devam edildi:”Geçtiğimiz yıl yoğun ilgi gören ve katılımcıların çok memnun kaldığı fuara bu yılki ilgi daha fazla oldu. Geçen senenin 2 katı katılımcının iştirak ettiği fuarda,bu yıl 200 civarında firma ürün ve kreasyonlarını sergileyecek.”

 

 

 

 

 

 

TÜRK İNŞAATÇI TÜRKMENİSTAN’IN GÖZDESİ

Türkmenistan’da yapı ve inşaat işlerinin yüzde 40’ı Türk inşaat firmaları tarafından yapılıyor. Meridyen Fuarcılık, 23-25 Nisan tarihleri arasında Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta gerçekleştirilen uluslar arası CITIFORUM yapı fuarının Türk milli katılımını gerçekleştirdi. Türk Üretici Firmalarının 1500 metrekare alan üzerinde, Meridyen organizasyonuyla 44 firma olarak yerleştiği fuar, katılımcı firma ve ziyaretçi sayısı ile çok başarılı geçti.

Toplam 9bin metrekare üzerine kurulan fuara, 15 ülkeden toplam 260 firma katıldı. Fuarın milli katılımını gerçekleştiren Meridyen Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz YALÇIN, Türk üretici firmalarının gördükleri ilgiden oldukça memnun olduklarını ve hedeflerinin de üzerinde müşteriye ulaştıklarını söyledi. Yalçın, “Türk inşaat şirketlerinin ülkenin imarında söz sahibi olduğu Türkmenistan’da yapı ve inşaat malzemeleri sektöründe de Türk ürünleri tercih ediliyor” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TÜRKİYE BULGARİSTAN’DAKİ FİLİBE FUARI’NA 102 FİRMAYLA KATILIYOR
8 Mayıs 2007 Salı

SOFYA-Bulgaristan’da hafif ve gıda sanayi ürünlerinin sergilendiği 27. Filibe İlkbahar Fuarı, Türkiye’den toplam 102 şirketin katılımıyla açıldı. 12 Mayıs Cumartesi gününe dek açık olacak 27. Filibe İlkbahar Fuarı’na 649 Bulgar firmasının yanı sıra 625 yabancı firma katılıyor. 170 şirket ile en geniş yabancı katılımı sergileyen İtalya’nın yanı sıra fuarda Türkiye’nin tüketim, hafif sanayi ve gıda sektörü temsil eden 102 şirketinin reyonları  ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti

MAKİNACILAR KAZAKİSTAN YOLUNDA
24 Nisan 2007 Salı

İSTANBUL Meridyen Uluslarası Fuarcılık, 03-05 Mayıs 2007 tarihleri arasında Kazakistan’da Power Kaz Industry Makine ve Endüstriyel Ürünler Fuarı’na milli katılım organizasyonu gerçekleştiriyor. Türkiye’den 40 firmanın katıldığı fuara, Kazakistan,Rusya,Ukrayna,Belarus,Almanya,Macaristan,Polonya,Çek Cumhuriyeti,İran,ABD,İsviçre gibi ülkeler ürünlerini sergiliyor. Bu yıl 8. Kez gerçekleştirilen fuara geçen yıl 235 firma katılırken 10 bin ziyaretçi ürünleri tanıma fırsatı buldu.İHRACAT DENGESİ DEĞİŞTİ AĞIRLIK AFRİKA’DA
16 Mart 2012 Cuma

Osmanbey piyasasını terk eden ülkelerin yerini başka ülkelerin alacağını vurgulayan Kurt, “Osmanbey, 2-3 bin işletmenin olduğu, herkesin kendi markası ile üretim yaptığı bir pazar. O yüzden kolay kolay zorlanmaz ve yeni pazarlar bulur” dedi.
Sektörel olarak ise AB’deki krizlerin yanı sıra Arap Baharı’ndan daha çok etkilendiklerini kaydeden Kurt’a göre en kaygı verici pazar İran. Bölgedeki gelişmelerin ticarete etkilerini değerlendiren Kurt, “5-6 yıl önce yüzde 60 kuzey ülkeleri, yüzde 40 Ortadoğu ve Afrika ülkelerine ihracat yaparken şimdi olay tersine döndü” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Suriye pazarının kapanması bizi etkiledi. Libya ile ticaret bir dönem durmuştu ama artık düzeldi diyebiliriz. Hatta Libya’da, Meridyen Fuarcılık eylül ayında bir moda fuarı düzenlemek istiyor. Libya diğer Afrika ülkelerine geçiş noktasında olduğu için bizim için büyük önem taşıyor. Suriye kısa sürede düzelecek gibi görünmüyor. Hatta gelişmeler İran’a yansıyacak gibi görünüyor. Gelişmeler İran’a taşarsa bizim için kötü sonuçlar doğurabilir.”

Merter Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülgün Korkusuz ise Afrika’daki bavul ticaretinin gözle görülür bir şekilde arttığını ifade ederek, “Afrika müşterileri yoğun bir biçimde pazarlarımızda. 2011’de yüzde 20’ye varan bir artış gösterdi. Bavul ticaretini azaltmak mümkün değil. Ancak Rusya’nın DTÖ’ye girmesi, Türkiye ile gümrük anlaşmaları yapılması özel faturaları azalttı ve resmi faturaya geçişi hızlandırdı. Bavul ticaretinde artık rüzgar Afrika’dan yana esmeye başladı. 2012 yılından da bu anlamda umutluyuz” değerlendirmesini yaptı.

“PENCERE 2008” İSTANBUL FUAR MERKEZİ’NDE
08 Şubat 2008 Cuma

İSTANBUL – Pencere sektörünün temsilcilerini biraraya getiren “4. Uluslar arası Pencere, Kapı, Cam ve Teknolojileri Fuarı” (Pencere 2008), İstanbul Fuar Merkezi’nde başladı. Esas Fuarcılık ve Meridyen Uluslar arası Fuarcılık’ın birlikte düzenlediği fuara, 25 binin üzerinde ziyaretçi gelmesi bekleniyor. Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen fuar 10 Şubat tarihine kadar sürecek. Her çeşit ve teknolojide pencereyi “dünyaya açmayı” hedefleyen fuarda, panjur sistemli, sineklikli, perde özellikli, ısı ve ses yalıtımlı pencereler, kapılar ve dış mekanları içeriye taşıyan cam ürünleri farklı ve renkli seçenekleriyle ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Firmaların en son teknolojik yeniliklerini sergileyip profesyonel alıcılarla buluştuğu fuara Türkiye’den 125 firma katılıyor. Yurtdışından ise başta Bulgaristan, İran, Rusya, Ürdün, Suriye, Ukrayna olmak üzere 20 ülkeden katılım sağlanıyor.

 

 

ÖZBEKİSTAN’DA TÜRK FUARI

3 Haziran 2007 Pazar

Meridyen Uluslar arası Fuarcılık, 23-26 Mayıs 2007 tarihleri arasında Özbekistan’da Uzbek Fashion&Textile Türk Moda ve Tekstil Fuarı düzenledi. Türk tekstil  sektörünün kreasyon ve ürünlerinin sergilendiği fuara ilgi yoğun oldu. Fuarı; Kazakistan, Kırgızistan ve Özbekistan’dan 10 bine yakın profesyonel ziyaretçi gezdi.

 

 
TÜRK FİRMALARI UMMAN’I FETHETTİ

Interior&Buildex Yapı Fuarı Umman’ın başkenti Muscat’ta açıldı. Meridyen Uluslar arası Fuarcılık’ın gerçekleştirdiği fuara Türkiye’den 22 olmak üzere toplam 200 firma katıldı. Fuarın açılışını Türk Büyükelçimiz Engin Türker yaptı. Türker, Umman’da yapımına başlanan Uydu Kent Projesi’nin,Türk firmalarının bu pazarda yer bulması açısından kaçırılmaz bir fırsat olduğuna dikkat çekti. Yaklaşık 50 bin ziyaretçinin gezdiği fuarda Türk firmalarının, şimdiden bayilik anlaşmaları yaptıkları kaydedildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CITIFORUM’A 44 TÜRK FİRMASI KATILDI

Geçen hafta Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta düzenlenen uluslar arası “Citiforum” yapı fuarına, Meridyen Fuarcılık firmasının organizasyonuyla katılan Türkiye’den 44 üretici firma 1500 metrekare alan üzerinde ürün ve hizmetlerini sergiledi

Fuara aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 15 ülkeden toplam 260 şirket katıldı. İngiltere, Almanya,Hindistan,İran,Kazakistan,Kırgızistan,Rusya,Ukrayna ve Kore’den çok sayıda firmanın katıldığı fuarda, kapı ve pencere aksesuarları, çatı sistemleri boya iskele elektrik malzemeleri, mermer sanayi,plastik boru gibi onlarca ürün sergilendi. Fuar yetkililerinden alınan bilgiye göre, Tğrkiye’nin Orta Asya bölgesinde en çok yatırım yaptığı ülkelerden biri olan Türkmenistan’da Türk işadamları etkinliklerini artırma peşinde. Makine,yapı ve moda tekstil alanında güçlü işbirlikleri bulunan iki ülkenin ticari ilişkileri son yıllarda katlanarak büyüyür.

 

AŞKABAT İLK DEFA OTOMOBİL FUARINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR
18 Aralık 2009

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat ilk defa otomobil fuarına ev sahipliği yapıyor.
Başkent Aşkabat’taki Sergi Köşkünde ziyaretçilere kapılarını açan otomobil fuarı Meridyen Uluslararası Fuarcılık şirketi ile Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ortaklaşa düzenlendi.
İlk defa düzenlenen otomobil fuarı büyük ilgi görürken, fuarın açılış törenine devlet başkanı yardımcıları Hıdır Saparlıyev ve Maysa Yazmuhammedova, bakanlar, yabancı misyon şefleri, yerel ve yabancı basın mensupları katıldı.
Fuarın açılışına katılan Devlet Başkanı Yardımcısı Hıdır Saparlıyev, Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov;un fuar katılımcılarına gönderdiği mesajı okudu. Berdimuhamedov mesajında; Türkmenistan;da son yıllarda ulaşım sektöründe ciddi gelişmeler yaşandığını ve son model araçların düzenli olarak satın alındığını kaydetti. Türkmenistan;da otomobil sporunun da geliştirilmesine büyük önem verdiklerini kaydeden Berdimuhamedov, Eylül ayında yapılan İpek yolu-2009 rallisinin komşu ülke arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkileri daha da güçlendirdiğini ifade etti.
Organizasyona Mercedes, Volkswagen, Toyota, Skoda, Hyundai ve İran Khodro gibi dünyanın önemli otomobil markaları ve bu markaları pazarlayan firmalar katıldı.
Son model otomobil ve hafif ticari araç markalarının sergilendiği fuarı ziyaret edenler, otomobil dünyasının en yenilerini görme, haklarında detaylı bilgi edinme, karşılaştırma ve satın alma olanağına kavuştular.
Fuarda aralarında Türk şirketlerinin de bulunduğu stantlarda otomobil aksesuarları, yedek parçaları, otomobil lastik ve yağları tanıtıldı.

TEKSTİLCİLER RUSYA’DA BULUŞTU

Tekstilciler Rusya’da buluştu
Meridyen Uluslararası Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen Sibfashion 2004 Moda ve Tekstil Fuarı Rusya’nın Novosibirsk şehrinde gerçekleşti. Türkiye’den 42 firmanın katıldığı fuarda beş Türk firması tarafından gerçekleştirilen defileler ziyaretçiler tarafından beğeniyle izlendi.

TEKSTİLCİ KAZAKİSTAN YOLCUSU

3 Temmuz 2006 Pazartesi

Meridyen Fuarcılık 6-9 Temmuz arasında Kazakistan’ın Almatı şehrinde Türk Moda Fuarı düzenliyor. Fuar, Kazakistan’ın en büyük fuar alanlarından Atakent Fuar Merkezi’nde yapılacak. Biri defile alanı olacak toplam dört salonda gerçekleştirilecek fuarda, 100’ü aşkın Türk hazır giyim firması, Kazakistan ve komşu ülkelerine ürünlerini tanıtacak.

 

TÜRK ÜRÜNLERİNE KOMŞUDAN İLGİ
15 Temmuz 2006 Cumartesi

Türkiye ve Yunanistan arasındaki ilişkilerin iyileşmesi iki ülke arasındaki ticarete de yansıdı. Yunanistan, türk malı hediyelik eşya, el yapımı ürünler, bijuteri,aydınlatma ve promosyon malzemelerine ilgi gösteriyor. Meridyen Uluslar arası Fuarcılık’ın 8-17 Eylül 2006 tarihleri arasında düzenlediği ’71. Selanik-Yunanistan Genel Ticaret Fuarına 150 Türk firmasının katılımı hedefleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BALKANLARDA ESEN TÜRK RÜZGARI
1 Mart 2007


Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da Türk Moda ve Tekstil Fuarı düzenledi. Üç gün boyunca sergilenen defileler, Bulgarlar tarafından ilgiyle izlendi. Bulgaristan’ın top modeli Jasmina Toshkova’nın da podyuma çıktığı defilelerde, mankenler izleyenleri kendilerine hayran bıraktı.

 

 

 


BULGARİSTAN’DA TÜRK TEKSTİL FUARINA BÜYÜK İLGİ
24 Şubat 2007

Türk Tekstil ürünlerinin tanıtıldığı “Moda-Tekstil-Türkiye” adlı fuar, Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da bugün açıldı.

Uluslar arası fuarcılık alanında faaliyet gösteren Türk Meridyen firmasının Sofya Uluslar arası Fuar Merkezinde (Inter Expo Center) düzenlediği ve Türkiye’den tekstil sektöründe isim yapmış 36 şirketin katıldığı fuar, daha ilk gününden büyük ilgi gördü. Türk tekstil fuarını ilk gün gezen binlerce kişi hayranlıklarını dile getirdiler.

Fuarın açılışı dolayısıyla Türk ürünlerinin tanıtıldığı bir de defile düzenlendi. Bulgar mankenlerin sunduğu kreasyonlar izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Meridyen firması Genel Müdürü Alper Çekiç, 27 Şubata kadar açık kalacak Türk Tekstil fuarını önümüzdeki yıldan itibaren uluslar arası hale dönüştürmeyi planladıklarını söyledi.

Fuarın ilk gününe gösterilen ilgiden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Çekiç, “Bizim amacımız Türk tekstil sanayinin Bulgaristan pazarından daha fazla pay almasına katkıda bulunmaktır. Bunu başaracağımıza inanıyorum.”  Diye konuştu.

Türk tekstil fuarına katılan Türk firmalarının temsilcileri de Bulgaristan’ın 1 Ocak 2007 tarihinden itibaren Avrupa Birliği Üyesi olmasıyla kendileri için bu ülkenin öneminin bir kat daha arttığını dile getirdiler.

 

 

 

 

 

 

 

TÜRKMENİSTAN’DA TÜRK ÜRÜNLERİNE YOĞUN İLGİ

Türkiye’nin Orta Asya’da en fazla yatırım yaptığı ülkelerin başında gelen Türkmenistan’da düzenlenen CITIFORUM Yapı Fuarı’na Türkiye’den milli katılım gerçekleştiren Meridyen Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı  Oğuz YALÇIN, Türkmenistan’da yapı ve inşaat malzemeleri sektöründe de Türk ürünlerinin tercih edildiğini söyledi.

23-25 Nisan tarihleri arasında Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat2ta düzenlenen uluslar arası CITIFORUM Yapı Fuarı’na Türkiye’nin de içinde bulunduğu 15 ülkeden toplam 260 firma katıldı. İngiltere, Almanya,Hindistan,İran,Kazakistan,Kırgızistan,Rusya,Ukrayna ve Kore’den çok sayıda firmanın katıldığı fuarda, kapı/pencere aksesuarları,çatı sistemleri,boya,iskele,elektrik malzemeleri,mermer sanayi,plastik boru gibi onlarca ürün sergilendi. Teknolojinin son yeniliklerinin sergilendiği CITIFORUM 2008 fuarı ziyaretçiler tarafından ilgi gördü. 9 bin metrekare alanda gerçekleşen fuarda Türkiye’den 44 firma 500 metrekare alan üzerine yerleşti.

Fuar başarılı geçti

Fuarın milli katılımını gerçekleştiren Meridyen Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz YALÇIN, Türk üretici firmalarının gördükleri ilgiden oldukça memnun olduklarını ve hedeflerininde üzerinde müşteriye ulaştıklarını söyledi. Türkiye’deki yapı ve inşaat malzemeleri şirketlerinin Türkmenistan piyasasına yakın ilgi gösterdiklerini belirten Yalçın, Türk ihracatına önemli katkı sağlayan unsurlardan olan fuarcılık sektörünün, üretici firmaları bu pazarlara taşımada çok önemli bir rol oynadığını vurgulayarak “Türk inşaat şirketlerinin ülkenin imarında söz sahibi olduğu Türkmenistan’da yapı ve inşaat malzemeleri sektöründe de Türk ürünleri tercih ediliyor. Fuar, gerek katılımcı firma sayısı gerekse ziyaretçi sayısı ile çok başarılı geçti” diye konuştu.

 

MERİDYEN’DEN ULUSLARARASI FUARLARA YAKIN  TAKİP
09 Haziran.2005

Uluslararası Moda ve Tekstil Fuarı Ifsal&Iftex, 7-10 Eylül 2005 tarihlerinde Rusya’da yapılacak. Bu yıl ikincisi düzenlenen fuarın Türkiye’den milli katılım organizasyonunu İstanbul merkezli olarak faaliyet gösteren Meridyen Uluslararası Fuarcılık Sanayi ve Limited Şirketi yapacak. Yetkililer ilki şubat ayında gerçekleşen Kiev Fashion Moda, Tekstil, Ayakkabı ve Deri Fuarı’nın ikincisinin 14-17 Eylül 2005 tarihleri arasında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yapılacağını belirttiler.

Güney Afrika’da moda ve tekstil günleri
ATF 2005 “Apparel, Textile, Footwear” Uluslararası Moda, Tekstil, Ayakkabı Fuarı 09-11 Kasım 2005 tarihleri arasında Güney Afrika’da yapılacak. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin anayasal başkenti ve parlamentonun merkezi Cape Town kentinde yapılan fuarın, Türkiye’den milli katılımını da Meridyen Uluslararası Fuarcılık gerçekleştiriyor. Yetkililer ATF “Apparel, Textile, Footwear” Uluslararası Moda, Tekstil, Ayakkabı Fuarı’nın Afrika Kıtası’nın en gelişmiş ekonomisine sahip ülkesi Güney Afrika’da, ülkenin ikinci büyük kenti Cape Town’da yapılacağını söylediler.

Rusya’da moda ve tekstil günleri
Sibirya bölgesinin en iyi ve ticari açıdan en hareketli Uluslararası Moda ve Tekstil Fuarı Sibfashion&Sibtextile, 12-15 Ekim 2005 tarihleri arasında Novosibirsk’de yapılıyor. Yılda iki kez düzenlenen fuarın Türkiye’den milli katılım organizasyonunu yine Meridyen Uluslararası Fuarcılık gerçekleştiriyor.

TÜRK MALI AFRİKA PAZARINDA

13 Mayıs 2008 Salı

Afrika kıtasının en büyük fuarı olan uluslar arası BATIMATEC Yapı Fuarı’na, 103 Türk firması katıldı. Cezayir2de bu yıl 11’incisi düzenlenen fuara, Türk firmaların katılımını, Meridyen Uluslar arası Fuarcılık organize etti. 2 bin metrekare alan üzerinde gerçekleştirilen fuarda, yapı sektöründe kullanılan belli başlı malzemeler tanıtıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAZAKLAR’A TÜRK MODASI ŞOVU

KAZAKİSTAN’IN Almatı kentinde KAZFASHION TürkModa Fuarı düzenlendi. Açılışın hemen ardından Türk mankenler tarafından yapılan defile Türk ve Kazak firmalarından büyük ilgi gördü. Fuarın açılışına katılan Türk Büyükelçi H. Taner Seben,Türk firmalarının Kazakistan pazarında iyi bir ivme yakalayacaklarını belirterek, “Kazakistan ve çevresinde Türk kalitesinin bilinirliliği daha da artacak.Firmalarımız kalitesiz ve ucuz mal yerine, kaliteden ödün vermeden istikrarlı bir şekilde üretim yapmalıdırlar” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave comments

Your email address will not be published.*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

2 × 3 =

Back to top