Hakkımızda

İhracat hedeflerinizi yakalamak için,
siz de Meridyen’i seçin

Türk Fuarcılığı’nda uluslararası standartları esas alan Meridyen Fuarcılık, 1998 yılında kurulmuştur. Hizmette yeni ve farklı yaklaşımıyla, yirmi dört yıl boyunca kalitesinden asla taviz vermeyen Meridyen, kısa zamanda hızlı bir büyüme gerçekleştirmiştir.

images

Meridyen Fuarcılık’ın organizasyon şeması; satış, proje, basın, reklam ve halkla ilişkiler, dış ilişkiler, turizm, teşvik uygulama, finans, muhasebe, bilgi işlem, nakliye ve idari işler departmanlarından oluşmakta olup, her biri kendi alanında deneyimli ve uzman yaklaşık altmış kişilik çalışan kadrosuna sahiptir.

Meridyen Fuarcılık, her yıl İspanya, Polonya, Cezayir, Özbekistan, Sırbistan, Almanya, Fas, Tunus, Rusya, İngiltere, Türkmenistan, İsveç, Belçika, Ukrayna, Belarus, Kosova, Nijerya, Mısır, Bangladeş, Vietnam, Irak ve İran gibi Asya’dan Avrupa’ya, Afrika’dan Amerika’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada yer alan birçok ülkede başarılı fuarlar düzenlemektedir.

images

Anahtar Teslim Hizmet

Bugüne kadar 500 civarında uluslararası ihtisas fuarına grup katılımı ve milli katılım gerçekleştirip, kendi sektöründe öncü binlerce ihracatçı firmayı uluslararası arenaya taşıyan Meridyen Fuarcılık; yapı-inşaat, moda, tekstil, ev tekstili, mobilya, makine ve endüstriyel ürünler, kimya-kozmetik, ayakkabı-deri-saraciye, ev araç-gereçleri ve tarım gibi sektörlerde ihtisaslaşmıştır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Meridyen, firmalara fuar satışından ürün nakliyesine, stant hizmetinden turizm programına kadar “anahtar teslim” hizmet sunmaktadır.

images

Uluslararası platformda kazanmış olduğu tecrübeleri, en verimli şekilde müşterilerine sunan Meridyen Fuarcılık, yıllardır yurtdışı pazarlarda ‘‘Türk Malı’’ imajının yükseltilmesi konusunda Türk firmalarına her türlü desteği vermeyi kendine görev edinmiştir. Türk Ekonomisi’nin temel taşı olarak kabul edilen KOBİ’lere yurtdışı pazarların kapılarını açıp, onların ufuklarını genişletme misyonuyla yoluna güçlenerek devam eden Meridyen Fuarcılık, böylece her yıl ihracatın artmasına da ciddi ölçüde katkıda bulunmaktır.

images description
Meridyen Fuarcılık, organize ettiği milli katılım fuarlarının yanı sıra yurtdışında kendi fuarlarını da düzenleyerek, uluslararası arenada etkili bir güç olma yolunda hızla ilerlemektedir. Yüksek müşteri memnuniyeti ilkesiyle hareket eden Meridyen, güvenilirliğini imza attığı organizasyonlarla kanıtlamıştır. Meridyen Fuarcılık, Ticaret Bakanlığı’nca verilen “YETKİ BELGESİ” ile çalışmalarını yürütmektedir.